Ἦταν μεγάλη τιμή καί πραγματική εὐλογία γιά τήν Ἱερά μας Μονή ἡ ἐπίσκεψη τοῦ Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Νέας Κρήνης καί Καλαμαριᾶς κ. Ἰουστίνου τήν Τετάρτη 24 Μαΐου, ἑνός πραγματικά ἀξιοσέβαστου ποιμένος τῆς Ἐκκλησίας τῆς Ἑλλάδος.
Ὁ Σεβασμιώτατος ἀρχικά χοροστάτησε στόν Μέγα Ἑσπερινό τῆς Ἑορτῆς τῆς Ἀναλήψεως τοῦ Κυρίου μας, ἔχοντας συμπροσευχόμενο τόν Σεβασμιώτατο Μητροπολίτης μας Ρεθύμνης καί Αὐλοποτάμου κ. Πρόδρομο.
Στήν συνέχεια ὁ Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Νέας Κρήνης καί Καλαμαριᾶς κ. Ἰουστίνος ἔκανε στίς αἴθουσες τῆς Μονῆς μία ἐξαίρετη καί ἐμπνευσμένη ὁμιλία μέ θέμα:
“Ποιός, τελικά, θά μοῦ χαρίσει τήν ἀληθινή χαρά;”
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/0.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/2-42.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/3-42.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/4-42.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/5-41.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/6-42.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/7-38.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/8-35-scaled.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/9-34-scaled.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/10-30.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/11-28.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/12-28.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/13-26.jpg)
![](https://agiaanastasia.gr/wp-content/uploads/14-25-scaled.jpg)